Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet "na wsi"
Autor Wiadomość
abyss 

Wysłany: 9 Lipiec 2014, 1:23 am   Internet "na wsi"

A dokładniej - trochę poza Limerick, czyli nie UPC i pewnie nie Eircom - kto z was ma (jaki) i czy jest zadowolony?
Wiem, że jest trochę rożnych - w tym lokalnych - dostawców, ale jak się sprawują, i jak jak ping (do gier) i ewentualne inne ograniczenia. Jakiś gość mi chwalił ripplecom, ale nie znam nikogo kto ma - może jakieś opinie?

ellan 

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 9 Lipiec 2014, 10:33 am   

dostepnosc UPC i Eircomu mozna chyba sprawdzic na ich stronach internetowych - nie jestem jednak pewna.

ja jestem z eircom-em od 2006 roku i jestem happy. maja teraz w ofercie szybkiego fiber-a, ale to juz na pewno trzeba sprawdzic, bo wdrazaja i nie wszedzie ma zasieg

Kevin Costner

m@rzena 
Moderator

Pomogła: 473 razy
Wysłany: 9 Lipiec 2014, 8:47 pm   

abyss@ ja mam digiweb (dawniej smart) nie najgorszy.

krissy 
Moderator

Pomogła: 170 razy
Wysłany: 9 Lipiec 2014, 10:32 pm   

DigiWeb to dawny Smart? Chyba, ze przejeli ich i leca tez po kablu.

Jak jeszcze mieszkalam w Limerick mielismy internet od DigiWeb, ale droga radiowa.

abyss 

Wysłany: 9 Lipiec 2014, 10:58 pm   

krissy napisał/a:
DigiWeb to dawny Smart? Chyba, ze przejeli ich i leca tez po kablu.
Jak jeszcze mieszkalam w Limerick mielismy internet od DigiWeb, ale droga radiowa.

Digiweb'a sam miałem kiedyś - radiówka chodziła całkiem przyzwoicie, pingi może nie takie jak UPC, ale "dawało radę". Tylko, że ja byłem wtedy 5km od centrum - na Garryowen. A pytanie dotyczy wsi, czyli co poradzić znajomym co wynajmują dom ze 40 km od Limerick...

m@rzena 
Moderator

Wysłany: 10 Lipiec 2014, 2:59 pm   

Digiweb to dawny smart :mrgreen:

krissy 
Moderator

Pomogła: 170 razy
Wysłany: 11 Lipiec 2014, 5:24 pm   

m@rzena napisał/a:
Digiweb to dawny smart :mrgreen:

Odwrotnie :-) Digiweb wchlonal Smarta i Irish Next Generation Broadband, powiekszyli swoja infrastrukture :mrgreen:

abbys moze tutaj warto sprawdzic: http://www.getbroadband.ie/
ewentualnie niech mieskzancow w okolicy popytaja.

m@rzena 
Moderator

Wysłany: 11 Lipiec 2014, 7:40 pm   

No tak mialam napisac :-P

abyss 

Wysłany: 3 Listopad 2014, 10:52 pm   

Kto używa modemu Vodafone 4G? Uwaga, nie mylcie z 3G, 2G etc... Bardzo chwalą tą technologię w reklamach polskich providerów w polskiej TV (w Polsce funkcjonuje pod nazwą LTE) ale ciekaw jestem opinii normalnych użytkowników. Czy faktycznie jest szybki i bezproblemowy?

homore 

Wysłany: 29 Lipiec 2015, 11:53 am   

Ja jestem z UPC od 3 lat, a mieszkam na wsi i problemu z netem nie ma.

abyss 

Wysłany: 29 Lipiec 2015, 10:43 pm   

Mam w tej chwili najwyższy abonament internetu z Three.ie, używam topowego modemu B593 i mam "dobrą lokalizację" co do odbioru - teraz max sygnał LTE (4G) i niestety nie jest to do końca to, czego bym chciał. Przez pewien czas po uruchomieniu nadajnika wszystko było ok - prędkości z zakresu 28-38 Mbits (testowane zawsze do Three w Dublinie - czyli tak, by się nie wypierali że nie u nich). To było ok. Niestety tak fajnie było 2 tygodnie od zamówienia. Po 2 tygodniach zwiększyli sygnał w nadajniku i prawdopodobnie objęli dzięki temu większy teren. Głęboką nocą i nad ranem (4-8) wszystko śmiga pięknie - nawet ponad 40Mbps downloadu. Niestety popołudniami-wieczorami 19- do północy użytkownicy "zajmują" sieć i prędkość spada do śmiesznych wartości 2-5Mbps (to 4G/LTE - teoretycznie powinno chodzić nawet do 150Mbps, w skrajnych wypadkach są tracone pakiety. O zobaczeniu czegokolwiek na youtube nie ma mowy - nawet w 144p. No chyba, że posiedzę do 4-tej :)
Próby łagodnej perswazji kończą się na informacji, że w 2015 i 2016 będą rozbudowywali sieć. Ale ja TERAZ k..a płacę abonament i teraz chcę mieć!!!!

Wniosek: jak zwykle wszystkich wszystko "wali".

P.S. UPC nie ma zasięgu (miałem w Limerick, chciałem przenieść), Eircom nie umie podłączyć linii (i z mojego doświadczenia jest trochę za daleko na sensowną linię w technologii ADSL, więc nie naciskam). Eircom planuje "kiedyś" ciągać linie światłowodowe i na taką bym się skusił. No chyba ze Elon Musk - jak pisze - będzie robił radiówkę na cały siat i wtedy to dostawcy z pod znaku xxxxxxx.ie będą się mieli z pyszna.

23-16 sp_cr- lag.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 70,44 KB

Kmarko 
Trener koni

Wysłany: 30 Lipiec 2015, 1:05 am   

Ja mieszkam dosłownie na odludziu , Uper Callow Hill , mam ten model B593s-22 i abonament pro i transfer nie jest taki zły.

abyss 

Wysłany: 30 Lipiec 2015, 1:48 am   

Kmarko napisał/a:
Ja mieszkam dosłownie na odludziu , Uper Callow Hill , mam ten model B593s-22 i abonament pro i transfer nie jest taki zły.
Po prostu masz lesze łącze między twoim konkretnym BTS'em a resztą sieci szkieletowej używanej przez three. W moim
wypadku widać "cieniznę" sieci - bo gdy nie ma użytkowników to chodzi całkiem przyzwoicie. Ale ja mam ponad 60km do Limerick :/

Sygnał mam silny - przez cały czas niemal idealnie taki sam (antena na kominie), uplink - zazwyczaj pozostaje dosyć wysoki nawet przy spadkach downlinku.

BTW - jakie to okolice "Uper Callow Hill" bo google maps nie pokazuje?

21-45 par_cr.jpg
Plik ściągnięto 7594 raz(y) 10,33 KB

09-10 speed_cr.jpg
Plik ściągnięto 70 raz(y) 83,56 KB

Odpowiedz do tematu